AMINO-MIX®  Štěstí přeje připraveným  Nástrahy a návnady pro sportovní rybolov 

ZPRÁVY OD VODY » Grauvell Cup 2013
Grauvell Cup 2013

Ve dnech 30.května – 2.června 2013 jsme se jako nový tým CT M-art kovo + Aminomix zúčastnili tradičního závodu Grauvell Cup 2013 na přehradě v Jestřabicích. Náš tým ve složení Milan-TWIN 69, Mirek-MIRAXD a Drahoš byl složen za účelem účasti na těchto závodech. Jelikož v propozicích závodu bylo striktně napsáno, že krmit se může pouze peletami a boiliesem, tak jsme tomu podřídili i přípravu krmení. Jako základ jsme zvolili pelety 8mm s příchutí Ananas+NHDC.K těmto peletám pak pro zakrmování kobrou tradičně patří pelety 20mm, tentokrát s velmi oblíbenou příchutí Kořeněný tuňák. Na zatraktivnění pelet jsme zvolili sirup CSL+Ananas a Booster Játra+Kořeněný tuňák. K tomu jsme přidali obalovací pasty a dipy ve stejných příchutích. Jelikož jsem zastáncem metody: “Na co chytám, tím i krmím“, tak jsme na chytání zvolili boilies Ananas a Kořeněný tuňák o průměru 16mm.

Den před závodem proběhl za velmi deštivého počasí uvítací raut. K jídlu se podávalo opékané sele a musím potvrdit, že bylo vynikající. Družná zábava probíhala dlouho do noci. Se známými kapraři čas velice rychle ubíhal a nálada byla vynikající. Na druhý den ráno se začalo losovat. Jako vedoucí týmu jsem vylosoval lovné místo č.21 na druhé straně přehrady. Naštěstí přestalo pršet, takže přesun byl docela pohodový až na spoustu bláta na břehu přehrady. Prvotní zakrmení jsme provedli raketou Spomb přesně na začátku závodu. Aktivita ryb byla velmi nízká, přesto se nám hned první den povedlo chytit pár ryb a po prvním sčítání výsledků jsme byli na nadějném 8.místě.

 

 

Následující den, tedy sobota, se nesl ve znamení ojedinělých záběrů. Přesto jsme si udržovali nadějnou pozici, která stoupla po ulovení krásného kapra o váze 11,70 kg. Souboj s tímhle kaprem byl velký adrenalin, neboť jsem používal velmi dlouhý návazec o délce 4 metry a síla návazcového Fluorocarbonu byla 0,20mm. Kdo tohle zná, tak ví,  jak složité je manévrovat v sektoru s takhle jemným návazcem a velkou rybou.

 

 

Bohužel tento kapr byl i posledním naším úlovkem. S napětím jsme sledovali úlovky dalších týmů a počítali jak to všechno dopadne. Sobotní noc byla velmi deštivá a rovněž tak nedělní ráno. Ovšem konec závodu se blížil a některé týmy byli ještě bez ulovené ryby.

Po ukončení závodu jsme se přesunuli na závěrečné vyhlášení výsledků. Celkovým součtem 72,47 kg a počtem ulovených ryb 10 ks jsme se umístili na konečném místě č.9, těsně před sousedním týmem JET Fish SK a týmem Carp-B z Dubňan. Z naší strany je to celkem slušné umístění a já osobně ho považuji za úspěch.

Závěrem chci poděkovat majiteli firmy Aminomix za perfektně připravené krmení a mým parťákům Mirovi a Drahošovi za super odvedený výkon.Už nyní uvažuji, že se na tyto závody ještě jednou vrátíme a pokusíme se o zlepšení našeho výsledku.

 

 

S pozdravem

Milan – TWIN 69

MGQ2Yj