AMINO-MIX®  Štěstí přeje připraveným  Nástrahy a návnady pro sportovní rybolov 

ZPRÁVY OD VODY » Mnoho parem - kaprařova smrt
Mnoho parem - kaprařova smrt

Protože v měsíci říjnu se už den znatelně zkrátil, nebylo na rybaření ve všední den po práci ani pomyšlení. Z toho důvodu jsme s Jendou Bolfíkem vytipovali jedno nadějné místečko na hlavním toku řeky Moravy. Každý večer jsme k řece zajeli a místo zakrmili třemi kilogramy boilies. Cestou zpátky jsme vždycky spřádali plány, jak je tam budeme o víkendu tahat, až nás budou ruce bolet. V pátek okolo páté jsme byli na místě s plnou parádou. Chytat jsme se rozhodli na naše nové 16mm boilies - 7 banánů. Pro začátek jsme nahodili jen nástrahy s několika kuličkami na PVA. Plán byl jasný. První dvě hodiny nebudeme přivnaďovat, aby jsme zjistili, jestli ryby boilies, kterých tam od pondělka spadlo 12kg, vysbíraly.

Pustili jsme se do stavby bivaku a ještě ani nestál, už jsme zaznamenali občasné pípnutí. To jasně napovídalo, že ryby místo vyžraly a že tedy všechno funguje. Sotva se setmělo, měl Jenda první opatrný záběr. Po chvilce přetahování jsem mu podebral vysokého šupináče, který byl zajímavý tím, že při délce 70cm, vážil 10kg.


To byl začátek přímo parádní. Když Jenda po chvíli ulovil kapra velmi podobného tomu prvnímu, dokonce ještě o kilogram těžšího, naše očekávání věcí příštích zbořilo strop.


Ale marná sláva. Na naše místo dorazily hejna parem a zbytek výpravy proměnily v dokonalé pípšou. Člověk se ale na rybách stále učí a příště budeme i na podzim na řece Moravě používat boilies o průměru 20mm. Parem v posledních letech neustále přibývá a to způsobuje nám, kaprařům vrásky na čele. Ale kdo z nás, milovníků přírody, by se na tyto sympatické vousáče zlobil.

Laďa Fanta Aminomix Hodonín

OTdkNjli