AMINO-MIX®  Štěstí přeje připraveným  Nástrahy a návnady pro sportovní rybolov 

ZPRÁVY OD VODY » O samotě s řekou
O samotě s řekou

Konec sezóny se kvapem blížil a já jsem si chtěl ještě zachytat na řece Moravě. Jelikož se říká, že na řece je potřeba kapry nejdříve najít, objížděl jsem její dolní tok na kole a pozoroval, jestli kapři o sobě dají vědět. Nakonec jsem měl štěstí.  U protějšího slovenského břehu, za velkým vyvráceným stromem, se těsně před setměním ukázalo několik kaprů. To bohužel znamenalo, že s sebou potáhnu, kromě jiného, ještě loď.

Když jsem v pátek konečně dorazil k vodě, připravil jsem si montáže tak, aby odolaly silnému proudu. Vzhledem k tomu, že je tu řeka opravdu široká, použil jsem minimálně půl kilové kameny - takzvaně na gumu. Zavesloval jsem ke druhému břehu Moravy a položil obě montáže do prohlubně u vyvráceného stromu. Místo, kolem montáží, jsem prokrmil boiliem K.O. Squid, které jsem použil i jako nástrahu a do potopených větví jsem naházel větší množství naboosterovaných pelet KPX -  testovací novinka Aminomixu na příští rok.

Ono se to teď lehce píše, ale řeka slušně proudila a když jsem dovesloval zpátky na své stanoviště, byl jsem zpocený až až. Poslední hejna komárů z Lužního lesa, kde stál můj bivak, mě přivítaly radostným bzučením. Zahnal jsem je cigaretovým kouřem a natáhl se, plný očekávání, na lehátko. Na řeku se začala snášet noc a já doufal, že bude mít pro mě pestřejší program, než pouhé sny. To se mi splnilo. Kolem půlnoci mě ze spánku vytrhnul jekot jednoho z mých Foxů a dříve, než jsem se vzpamatoval, odběhlo z navijáku vrčivě mnoho metrů šňůry. Ihned jsem zabrzdil a začal navíjet. Kapr však už nabral po proudu plnou rychlost. Podařilo se mu dosáhnout zatopených stromů a bylo vymalováno. Zvezl jsem za svitu čelovky udici zpět na stejné místo a přihodil hrst boilies. Uvařil jsem si kávu, křeslo posunul těsně k prutům a slíbil si, že do rozednění vydržím nespát, abych mohl hned reagovat. Na obloze se zatím třepetala malá světla hvězd a volání sovy znělo táhle a smutně. Tři minuty před tím, než jsem stihl propadnout melancholické náladě, jak se to občas stává, když je člověk v noci u řeky sám, byl tady další záběr.

Tentokrát jsem byl u prutu hned. Už dopředu jsem byl rozhodnutý, co udělám a tak jsem skočil do lodě, dojel do poloviny řeky a teprve tam jsem se do kapra opřel. To ho evidentně vyvedlo z rovnováhy a po krátkém, intenzivním zdolávání se nechal přitáhnout k lodi a podebrat.

Kapr měřil 85cm a měl jsem z něj vážně radost.

Ukázalo se, že bylo daleko účinnější pro kapra zajet s lodí, než ho tahat přes celou řeku a riskovat jeho uváznutí. Než jsem ukončil lov, podařilo se mi ještě zdolat stejnou metodou další tři kapry.

Byl to fajn víkend a děkuji Svatému Petrovi za krásný úlovek a Laďovi Fantovi za super boilies a pelety.

Ruda L.

MTJkMDFj