AMINO-MIX®  Štěstí přeje připraveným  Nástrahy a návnady pro sportovní rybolov 

ZPRÁVY OD VODY » Velikonoce 2014

VELIKONOCE 2014

Jelikož někteří z nás jsou pracovně a společensky velmi vytíženi, tak nám nezbývá nic jiného, než si dát alespoň dvakrát do roka dostaveníčko na soukromém revíru, kde si můžeme v klidu a pohodě pokecat a odpočinout si. Letos padlo naše rozhodnutí na známou přehradu Jestřabice. Rozhodli jsme se využít zázemí chatky se vším komfortem. Navíc letos náš sraz vyšel i s plánovanou oslavou narozenin, kdy já i kámoš David slavíme zároveň. Dalším důvodem k oslavě bylo i narození mého prvního vnuka Milana. K občerstvení jsme tedy vybrali vynikající vína z Mutěnic od pana Buriana a jelikož se u oslav nesmí zapomenout ani na kapry, tak jsme opět zvolili krmení od firmy AMINOMIX z Hodonína. Vzhledem k tomu, že na přehradě bylo omezeno množství krmení na 1 kg denně na osobu, nezbylo nám nic jinýho, než vsadit na vysokou kvalitu pelet, které tato firma vyrábí. Pan Fanta nám přichystal směs rychle a pomalu rozpustných pelet o průměrech 4,8,17 a 20mm. K těmto peletám jsme pak přibrali i method-mix Scopex. Rozhodl jsem se po poradě s kamarády přichystat moje velmi oblíbené chlupaté pelety, které se mě už několikrát v minulosti osvědčily. Jelikož je v současné době velmi oblíbený lov kaprů na extra dlouhé návazce, tak jsme speciálně pro tuto metodu nechali v laboratoři pana Fanty sestavit směs POP-UP-MIX, o které jsme byli přesvědčeni, že přinutí kapry k záběrům těsně pod hladinou. Jako nástrahu jsem tentokrát zvolil boilie o průměru 20mm v příchuti CHLLI Strawberry a K.O.Squid.

Vše bylo tedy přichystáno a mohli jsme vyrazit na 72 hodin k vodě. Jako první jsme dorazili já a kamarád Jara. Nezbytná příprava zázemí pro pobyt nám naštěstí netrvala dlouho a již brzy jsme umístili naše montáže na předem vytipovaná místa. Ryby byly od začátku velmi aktivní a tak již po první hodině jsme měli na podložce několik menších kaprů. Docela fajn začátek dával tušit, že tahle výprava by mohla být mezi těmi úspěšnými. Mezi čekáním na příjezd dalších dvou účastníků Davida a Drahoše jsme odpočívali a diskutovali s Jarou o našich dalších plánech na tuto sezonu. Mezitím jsme zdolávali stále ještě sortu menších ryb do 70cm. Po příjezdu kluků se naplno rozběhla klasická přivítačka u vody spojená s degustací kvalitního vína. Kluci zabrali svá předem vylosovaná místa a po zakrmení nahodili své montáže.Tento den byl zřejmě velmi nakloněn Drahošovi, neboť to, co předvedl během následujících několika hodin, patří do kategorie snů.Tahal samé velké kapry a po prvním dnu měl na kontě 6 kaprů nad 90cm. Opravdu super výsledek a dodatečně gratuluji. Rovněž my ostatní úspěšně zdolávali kapry, ovšem těch menších rozměrů. Nicméně na naši náladu to nemělo žádný vliv a tak jsme v klidu a pohodě završili první den.

Na druhý den pokračovala naše akce opět další krásnou řádkou kaprů na podložkách. Počasí nám přálo a my toho dokázali náležitě využít. Počet ryb neustále narůstal a my si to užívali naplno. Bylo zřejmé, že chlupaté pelety kaprům chutnají a rovněž mnou zvolené boilie Chilli Strawberry a K.O.Squid je ta správná volba.


V neděli nastal ten správný okamžik, kdy jsme se rozhodli začít chytat na extra dlouhé návazce. Jelikož jsem měl před sebou krmné místo kde byla hloubka 5,5 metru, tak bylo potřeba zhotovit návazec o délce cca 5 metrů. Očividná aktivita ryb u hladiny mě náležitě povzbudila a já pustil dvě plné Spomb rakety do zvoleného místa. Několik přítomných rybářů kolem nás naprosto nechápalo, co tam předvádíme s tak dlouhými návazci. Ovšem to, co následovalo byl prostě šok i pro nás. Mnou zvolený POP-UP-MIX určený pro krmení na hladině doslova přiváděl k šílenství všechny ryby co byli u hladiny. Je zřejmé, že v tomto článku se nebudu zaobírat přesným postupem, jak zhotovit návazce o délce několika metrů, nebudu zde popisovat jak při tomto lovu kaprů postupovat.To si musí každý zájemce o tuto techniku zjistit sám. Nicméně vraťme se zpět k šílenství ryb u hladiny. Následujících 30 minut bylo naprosto přesnou ukázkou, jak může dopadnout velmi vhodně zvolená taktika lovu. Během této doby jsem postupně zdolal 6 kaprů, zkrmil cca kilo směsi POP-UP-MIX. V naprosté euforii jsem lov pod hladinou ukončil a odešel odpočívat při pohárku lahodného vínka. Společně jsme tuto taktiku vyhodnotili velmi pozitivně a rozhodli se, že na druhý den tohle zkusíme zopakovat.

Následující den jsme opět vyčkali na příhodný okamžik a šli do akce s tím, že uděláme maximum, abychom byli se zvolenou směsí POP-UP-MIX znovu úspěšní. Naše očekávání se naplnilo, když ihned po zakrmení začali kapři atakovat plovoucí boilies půl metru pod hladinou. Postupně jsem zdolal kapry 84 a 80cm a následně dva jejich menší kolegy. Spokojen úspěchem jsem se vrátil k lovu ze dna a vrátil pod háček boilie K.O.Squid. Znovu jsme uznali, že tahle směs je to pravé pro lov na extra dlouhé návazce, kdy mě i Jarovi s Drahošem kapři reagovali na krmení směsí POP-UP-MIX.


Do konce naší víkendové akce zbývalo pár hodin a my bohužel museli začít balit věci. Vínko bylo dopito, všechno maso snězeno, krmení pro ryby na bodu nula.Takže nezbývá nic jiného, než vyhodnotit tuhle první akci v tomto roce. Celkem jsme ulovili něco přes 130 kaprů. Od těch menších, až po ty nad hranicí 90cm. Jako velké plus této akce musím zmínit náš lov pod hladinou, kdy velmi vhodně zvolená směs POP-UP-MIX předčila naše očekávání a rozhodně ji hodlám zařadit do mého krmného programu. Mnou zvolené boilie Chilli Strawberry a K.O.Squid opětovně prokázalo svoji kvalitu. No a připravené chlupaté pelety dokázaly udržet ryby na krmném místě po celou dobu výpravy.

Je mi jasné, že se najdou někteří rádoby chytří rypálci, kteří neuznávají lov na soukromých revírech. Na rovinu jim sděluji, že mě jejich názor naprosto nezajímá. Jsem totiž zastáncem názoru, že každý z nás si může chytat kde uzná za vhodné a ostatním je po tom kulové. Důležité je to, aby se každý z nás choval slušně a ohleduplně k přírodě a rybám, neboť bez nich by byl náš život velmi smutný.

Závěrem chci poděkovat Jarovi, Davidovi a Drahošovi za účast na této akci a doufám, že si to zopakujeme v tomto roce ještě jednou. Rovněž chci poděkovat za skvělou spolupráci Laďovi a Vlaďce z firmy Aminomix.

S díky a pozdravem

Milan – TWIN 69

MWRjMm