AMINO-MIX®  Štěstí přeje připraveným  Nástrahy a návnady pro sportovní rybolov 

ZPRÁVY OD VODY » HULÍ(M)N CUP 50 DEŠNÁ 2014

HULÍ(M)N CUP 50 DEŠNÁ 201419.4.-21.4.  2014Na tento závod s omezeným krmením na max. 50kg, jsme se vydali opět s jasným cílem utrhnout bednu a nechat ve výsledkové listině za sebou co největší počet teamů a tím získat jejich skalpy. Vypukl start závodu a začala obrovská krmná kampaň. Do vody putovaly po celé ploše desítky kg krmení, ve snaze závodníků přilákat ryby na svá lovná místa. Naše strategie byla naprosto opačná a krmení jsme šetřili na dobu, až se ostatní teamy vyhází, voda zklidní a kapříci vyjedou baštit. Také z důvodu udržet náš lovný sektor v klidu a doufat, že ryby tuto klidnější zónu budou preferovat před bombardováním okolo. Naše sousední teamy zvolily chytání v ne příliš velkých vzdálenostech, takže to bylo jen znamení pro nás, soustředit se na lov z větší dálky, kde bude mít ryba větší klid a tím zvýšit svoje šance na ulovení. Toho jsme se drželi po celou dobu závodu. Vsadili jsme na přesnost a krmení v pravidelných intervalech, aby bylo naše místo pro ryby stále atraktivní. Kvůli přesnosti jsme zvolili zaklipování vlasce v navijáku na krmném prutu se Spombou a to stejné na našich prutech, aby naše montáže padaly přesně tam, kde je naservírováno krmení. Abych se moc nerozepisoval a shrnul tento závod.


Za tento závod se nám podařilo z našeho sektoru vydolovat cca 50ks kapra, z toho bodovaných kusů nad 7kg bylo pouze 18. U několika kusů jsme měli opravdu infarktové stavy, když nám k magické hranici bodované ryby scházelo 5dkg, 15dkg, 30dkg atd.. a 2x se váha zastavila za krásnou hranicí 13 kg. V konkurenci 41 teamů se nám podařilo vyhrát svůj sektor, ve kterém bojovalo o umístění dvacet teamů.

Celková naše váha bodovaných ryb skončila  na 160kg, s průměrnou váhou bodované ryby 8,8kg, se ztrátou pouhých 5kg na 3. místo. I přes organizačně trochu tragický průběh závodu, kde při vyhlášení a celkovém součtu teamu před námi, bylo přidáno 80kg váhy a poté zpětně odečteno a nezveřejnění úlovkových listů, jsme si závod užili. Už se nemůžu dočkat až opět vyrazím na další závod.

 


Tímto bych chtěl moc poděkovat parťákovi Ivovi Pálkovi, že celý závod makal a šlapal, jak dobře promazaný stroj a kámošům Mickovi, Luďovi a miláčkovi Kamile, za držení pěstí a infu o průběžném pořadí a hlavně našemu šéfkuchaři Laďovi Fantovi z fi. Aminomix, za pořádnou dávku kvalitního krmení ve formě pelet a boosterů, kterými nás na tento závod vybavil.

za CT Monsterbaits Honza Kotásek
MmE5NTdi