AMINO-MIX®  Štěstí přeje připraveným  Nástrahy a návnady pro sportovní rybolov 

ZPRÁVY OD VODY » BIG CARP DEŠNÁ 2014

BIG CARP DEŠNÁ 2014

 

Zdravím příznivce f.Aminomix. Tentokrát přináším krátký report z prestižních kaprařských závodů, na krásném sportovním revíru Dešná. Spolu s mým kamarádem Drahošem jsme se rozhodli vydat na závody, kde se hraje jen o jednu jedinou největší rybu. Po celou dobu závodů vládla mezi jednotlivými účastníky skvělá nálada a probíhala spousta debat ohledně lovu kaprů. První den závodu panovalo od rána nádherné počasí. Přesně v 8 hodin zazněl startovní výstřel a do vody letěly montáže všech závodníků. Nevím proč mě nenapadlo nahodit ihned moji velmi oblíbenou montáž pro lov pod hladinou. Zřejmě mladická nerozvážnost nebo momentální indispozice. Nicméně deset minut po zahájení jsem tohle učinil a během tří minut jsem měl první krásnou jízdu od kapra. Výsledkem tedy bylo, že mě utekla o pár minut první chycená ryba závodu. Nu co už, chybama se člověk učí. Postupem času se nádherné počasí měnilo v totální slunečnou výheň a teplota dosahovala letních 28 stupňů. V tomhle počasí byla aktivita ryb nulová a my se pomalu připravovali na večerní lov. První noc byla hodně divoká. Celkem jsem zdolal 7 kaprů a Drahoš další 3 kapry.

Na druhý den přišla totální změna počasí. Teplota kolem 8 stupňů a silný vítr. Aktivita ryb byla však celkem slušná a my pomalu zdolávali několik kaprů během dne. Po velmi slušném obědě jsme se rozhodli provést masivní zakrmení místa a pak již přestat krmit. Tahle taktika nám vyšla a v průběhu velmi chladné druhé noci jsme ulovili pouze 4 kapry, ovšem všichni měli váhu nad deset kilo. Největšího kapra ulovil Drahoš s váhou 15,10 kg, mě se povedl kapr s váhou 12,70 kg. Poslední den ráno jsme pouze dochytávali několik menších kaprů.

Celkem se nám za 50 hodin závodu podařilo ulovit 29 kaprů s průměrnou hmotností 7,8 kg. Jelikož je však tento závod jen o jediné největší rybě, tak nám našich 15,10 kg bohužel nestačilo, neboť největší chycený kapr měl 18,50 kg. Nicméně i tak jsme spokojeni a opět jsme dokázali, že krmení od f.Aminomix má svoji nespornou kvalitu, kterou je schopno prokazovat při souboji s ostatními.

Pro tento výjimečný závod jsme s kolegou vsadili na první rozkrmení lovného místa, předem připravenými krmnými koulemi z method-mixu. Dále pak na směs pelet od průměru 4mm až po průměr 20 mm, ze kterých jsme přichystali moje velmi oblíbené chlupaté pelety, kdy tekutou složku tvořil Rybí protein s příchutí Jahoda. Pro lov pod hladinou jsme pak používali naši oblíbenou směs POP-UP-MIX. Pro chytání ze dna byly připraveny boilie Chilli Strawberry a K.O.SQUID v průměrech 16 a 20 mm. Na Dešné jasně dominovalo boilie K.O.SQUID v průměru 20 mm. Toto boilie má obrovský potenciál a již několikrát mě dokázalo, že se můžu na něho spolehnout. Proto mu naprosto důvěřuji a bude u mne letos jasnou jedničkou pro celou sezonu.

Závěrem chci opět poděkovat celé firmě Aminomix, v čele s majitelem Laďou. Dále pak děkuji mýmu kamarádovi Drahošovi za skvěle odvedenou práci u vody a parádní zábavu během celého závodu.

S díky a pozdravem

MILAN – TWIN 69

YjkyMDh