AMINO-MIX®  Štěstí přeje připraveným  Nástrahy a návnady pro sportovní rybolov 

ZPRÁVY OD VODY » Kapři v tropech

KAPŘI V TROPECH

 

Počasí minulého víkendu bylo naprosto šílené. Ve stínu kolem 30 stupňů a dusno jako v peci. Přesto jsem se rozhodl vyrazit na víkendový pobyt k vodě. V posledních měsících mi to připadá jako neustálý kolotoč povinností a na ryby zbývá čím dál míň času. Z toho důvodu jsem si vše dopředu naplánoval a vyrazil již ve čtvrtek odpoledne. Čekalo mě 67 hodin odpočinku, relaxace a snad i nějaký ten kapr na mojí nové plovoucí podložce.

Záměrně jsem si k pobytu vybral rybník kousek od Českých Budějovic, kde jsem ještě nikdy nechytal. Pro zdejší kapry jsem si nachystal moji velmi oblíbenou směs pomalu a rychle rozpustných pelet a teprve u vody jsem provedl tuning na tzv.chlupaté pelety. Pod háček jsem zvolil jistotu, a to boilies Chilli+Strawberry a K.O.SQUID, tentokrát v průměru 20 mm. Šéf Aminomixu mě ještě před odjezdem doplnil novinku na příští rok, kterou jsem měl u vody vyzkoušet. Jedná se o boilie Ananas+NBA v průměru 20 mm.

Po příjezdu k rybníku jsem lehce zmapoval terén a místo kde jsem měl servírovat zdejším rybám přichystané dobroty. Bylo mi jasné, že pro každou rybu bude nutno jít do vody vzhledem k mělké části rybníka, ale to bylo v tom horku vlastně odměnou. Po umístění markeru cca 30 metrů za krmným místem jsem provedl první rozhození chlupatých pelet v množství 15 kilo a pokračoval jsem v přípravě stanoviště. Hladina rybníka byla jako zrcadlo a aktivita ryb v podstatě nulová. Po debatě s dalšími účastníky, kteří zde již byli dva dny přede mnou jsem zjistil, že většina záběrů přichází v noci. Což je pro mě velmi potěšující zpráva, neboť miluji noční lov. Jen je smutné, že na svazových revírech kam jezdím je tohle zakázáno. V tomhle prostě nedokážu pochopit zkostnatělý aparát našich svazových činovníků, ale na rozdíl od některých jedinců dodržuji předpisy a dobu lovu.

V průběhu první noci jsem musel z bivaku vybíhat šestkrát a pokaždé až do vody, kde jsem kapry podebíral cca 20 metrů od břehu. Tenhle styl se mi hodně zamlouval. Ráno při svítání jsem naprosto v klidu popíjel svoji ranní kávu a byl spokojen. Kapři velmi dobře reagovali na moje nástrahy a hlavně jim chutnalo boilie Ananas+NBA.

Následující dny probíhaly ve stejném režimu. Přes den odpočinek,debata s kolegy, navečer krmení a v noci krásné jízdy od zdejších kaprů.

Celkem se mě za 67 hodin podařilo zdolat 19 kaprů a o další 4 jsem přišel ve vázkách. Dva kapry jsem ulovil na moje velmi oblíbené dlouhé návazce, 12 kaprů na zkoušenou novinku Ananas+NBA a 5 kaprů na boilie K.O.SQUID. Největší kapr měl 85 cm a pouze dva pod 60 cm.

Celkově hodnotím tuto výpravu jako zdařilou, protože tohle extrémní počasí není to pravé pro lov kapra. Návnady a nástrahy od hodonínské firmy Aminomix se opět osvědčily a děkuji tímto celé firmě za jejich kvalitně odvedenou práci a profesionální přístup.

S pozdravem

Milan – TWIN 69

NjQxZG