AMINO-MIX®  Štěstí přeje připraveným  Nástrahy a návnady pro sportovní rybolov 

ZPRÁVY OD VODY » Ostrov nad Oslavou 2014
Ostrov nad Oslavou 2014

Ostrov nad Oslavou 2014

Je velmi obtížné vybírat termín rybářské výpravy několik měsíců dopředu. Počasí můžeme odhadovat jen podle toho, jaké v té konkrétní době obvykle panuje. Náhlé přívalové deště se však předpovědět nedají a právě těmi naše výprava začala. Hladina vody během několika minut stoupla snad o jeden metr a zakalila se. Z toho bylo jasné, že lov bude velmi obtížný. To se nám i následně potvrdilo v praxi.
Ryby byly netečné a nepohybovaly se v místech, jako v předchozích letech. Přesto jsme se předem nevzdávali. Rozkrmili jsme místa a s obavami čekali, co se bude dít. Po čtyřech hodinách přišel kolegovi záběr od 70-ti centimetrového kapra a to nám vlilo trochu optimismu do žil.
Večer kolem desáté přišel záběr i mě. Po několika minutovém tvrdém boji jsem položil na podložku kapra o délce 83cm a 15,20kg, který zabral na boilies Squid octopus s Maxi aminem, což je mnou testovaná novinka od Aminomixu na příští sezonu 2015.
V průběhu dalších dní našeho pobytu se potvrdilo, že náhlý vzestup hladiny, bude mít negativní vliv na aktivitu kaprů. Záběry přicházely jen sporadicky a vždy po delší době. Proto jsme museli přijít na to, jak povzbudit kapry k větší aktivitě.
Začali jsme pečlivě prohledávat vodu echolotem a zjišťovat, kde se ryby nachází. Echolot nám ukázal, že kapři jsou pouze v mělkých, asi 2 metry hlubokých částech revíru. Proto jsme začali vnadit a umisťovat montáže právě tam.
To se ukázalo jako krok správným směrem a úlovků začalo přibývat. Jelikož kolegové od vedle, jmenovitě Šimánek s Bilem, odkoukali naši taktiku i oni se dočkali záběrů.
Přesto, že úlovků nebylo tolik jako v minulých letech i tak jsme nachytali několik krásných kaprů. Za zmínku stojí např. úlovek mého kamaráda Franty Piškuly, který chytil pěkného šupíka s váhou přes 15 kg. I když počasí si s námi krutě zašpásovalo, na 100% si naši oblíbenou výpravu do Ostrova nad Oslavou zopakujeme.
Jenda

 


MDVlN2V