AMINO-MIX®  Štěstí přeje připraveným  Nástrahy a návnady pro sportovní rybolov 

ZPRÁVY OD VODY » Inspirující fotografie

Inspirující fotografie - nebezpečná zbraň v rukou kapraře

 

 

 

 

Tři kapři ze Včelínku a sympatický lysáček z Morávky. Tentokrát to bylo tak snadné, že kdybych vám to vyprávěl, tak neuvěříte. Proto si to nechám pro sebe.

No, když se člověk dívá na fotky ryb, je to vždycky inspirující. Já osobně pokaždé v duchu zatoužím po tom okamžiku, kdy cítím ten úžasný tah ryby, to napětí, ten pocit ryzího lovu, on je kořist, já lovec a nic krom toho ten moment na světě není. A že se to netýká jenom lovců, ale jde to napříč všemi lidskými pudy, to bych si dovolil demonstrovat na příkladu mého přítele Vlastika.

To jsme jednou takhle lovili na Mušově na šakvické a táhli jsme to už třetí týden. Vlastik každé 3 dny zajel nakoupit to základní, co potřebujeme, jako pivo, chleba a podobně... Jednou zase jel jel na nákup a přivezl to, co obvykle, s jednou malou vyjímkou. Cestou k jezeru zakoupil na benzinové pumpě časopis Leo. Usadil se pohodlně v křesle a pomalu a pečlivě časopis několik hodin studoval. ( podotýkám, že jsme v té době byli ještě velmi mladí a neklidní a byli jsme od manželek už třetí týden) Když časopis odložil, zvedl hlavu, znalecky přehlédl hladinu nádrže a prohlásil : " Dnes kapři nepůjdou, chtělo by to nahodit na sumce. Takhle pěkně na bójku." Vzhledem k tomu, že jsem hned nepochopil, kolik uhodilo, začal jsem s Vlastikem diskutovat o tom, že to mrazivé listopadové počasí, s občasnými sněhovými přeháňkami a vlnami jak na moři, mi nepřipadá jako typické sumcové.

Ale to už Vlastik nasedal do auta a vyrazil k 70 km vzdálenému domovu, kde, jak na mě volal z okýnka, má v bazénu perfektního karasa. No, přesně na sumce! Vrátil se pozdě večer s výmluvou, že toho mazaného karase se mu z bazénku nepodařilo vylovit. No, kdo by mu to nevěřil? Tongue out

Laďa

YjMwYzQyY