AMINO-MIX®  Štěstí přeje připraveným  Nástrahy a návnady pro sportovní rybolov 

ZPRÁVY OD VODY » Tovačov - Jaro 2015

TOVAČOV – JARO 2015

Hlásím návrat z první letošní výpravy. Pět dní na jezeře u Tovačova bylo naplánováno již během zimního období a nakonec se nás sjelo z celé republiky sedm lidí. Pravidelně jsem sledoval předpověď počasí a čím víc se blížil termín výpravy, tak tím víc mě bylo jasné, že tohle nebude vůbec lehká akce. V den odjezdu jsem vše ještě zkontroloval a bylo zřejmé,že vítr ze severu a občasný déšť nás budou provázet po celou dobu. Jelikož jsem ještě nikdy na tomto jezeře kapry nelovil, tak jsem byl odkázán pouze na informace kamarádů a lidí kolem. Ohledně krmení jsem měl jasno a opět jsem zvolil mého favorita, tedy vše od firmy AMINOMIX.

Po příjezdu k jezeru, vyzvednutí povolenek a obsazení místa mě potkalo něco co se mi nikdy v minulosti nestalo. Totální kolaps organismu, vysoké horečky, křeče a absolutní apatie na vše kolem mne. S velkými problémy jsem postavil bivak, naskládal do něho všechny věci, nahodil pruty a zalezl do spacáku. Nepamatuji se skoro na nic a spal jsem v tahu nějakých 13 hodin. Probudil mě až zvuk příposlechu a já s velkým sebezapřením musel k prutům. Další pípnutí mě přinutilo zvednout prut z vidliček a zdolat moji první rybu na této vodě. Byl to kapr o délce 78 cm. Kapra jsem pustil zpět, znovu jsem nahodil a vrátil se zpátky do spacáku. Přemýšlel jsem o tom, že vše vzdám a nechám se odvézt do nemocnice na vyšetření. Ale nakonec jsem této chvilkové slabosti odolal a znovu usnul. Dalších 11 hodin spánku mě trochu postavilo na nohy a já si po dvou dnech dokonce nechal uvařit kafe. Pak opět další spánek a teprve nad ránem mě probral zvuk příposlechu, který znamenal dalšího kapra na háčku K2 velikost č.6. Kapr 79 cm putoval zpět do vody a hned vzápětí se ozval příposlech. No a to znamenalo mého prvního kapra této výpravy s délkou 90 cm. Bohužel jsem zjistil až ráno, že ve foťáku není ani jedna fotka. Kolega zřejmě něco špatně zmáčkl a bylo vymalováno. Páteční ráno bylo pro mne ve znamení návratu mezi mých šest kolegů a já začal normálně fungovat. Konečně jsem zjistil, jak jsou na tom kluci a nebyl to žádný zázrak. Kromě spousty menších kaprů do 65 cm nic většího se ještě nepodařilo ulovit. Zbývaly nám ještě dva dny, takže žádná panika. Vzápětí jsem opětovně zabodoval kaprem 87 cm a za další dvě hodiny další kapr 70 cm. No a to byl vlastně můj konec, protože do konce výpravy jsem už zůstal bez záběru. Kolegové stále bojovali s menšími kapry a já odpočíval. V konečném součtu celé výpravy jsem ulovil pět nejdelších kaprů o délkách 70,78,79,87 a 90 cm, což je docela slušný průměr. Prostě moje krmení bylo přesně to správné pro selekci větších ryb. Omlouvám se tímto mým kamarádům za to, že se mi tak dařilo a doufám, že příště budou úspěšnější i oni. Moc jim to přeji. Vzhledem k šílenému počasí hodnotím tuto výpravu jako úspěšnou a na podzim si s radostí dáme repete.

Firmě AMINOMIX děkuji za skvěle připravené krmení a za konzultace před výpravou.

A na co že jsem to vlastně lovil?

Tak to Vám rozhodně neprozradím a dám Vám pouze ZDARMA dobrou radu. Najděte si to správné krmení sami a věřte tomu, že firma AMINOMIX Vám má rozhodně co nabídnout.

 

 

Ještě jednou díky : Jendo,Jaro,Franto,Pavle,Honzíno a Pepíno za společný lov kaprů a snad se zase sjedeme v této parádní sestavě.

S úctou

Milan – TWIN 69

MWRjYWZhY