AMINO-MIX®  Štěstí přeje připraveným  Nástrahy a návnady pro sportovní rybolov 

ZPRÁVY OD VODY » Extra novinka na r.2016

Extra novinka

Jak to všechno začalo? Další květnou akci jsem si naplánoval na 4 dny. Docela jsem se těšil, jelikož takto dlouho dobu v kuse na pískovně většinou nerybařím. Ve většině případů se jedná o jednodenní, nebo dvoudenní rybaření. Na tuto dobu panovalo venku poměrně pěkné počasí, kdy se teplota vzduchu pohybovala ještě kolem 17st Celsia.

 

Po příjezdu k pískovně jsem místo prokrmil 0,5 kg 20mm testovacím boilie játra česnek chilli, které jsem plošně rozházel do hloubky od 3 do 9m.

Zvolil jsem odlišnou strategii krmení, než při předešlé výpravě, kdy jsem začal krmit až později. Toto místo jsem několikrát denně prokrmoval, i když záběr nepřišel. Chtěl jsem mít místo stále „živé“. Během dne jsem krmil 2x až 3x po 0,25kg boilie a každý den kolem poledne jsem dával 1kg pelet, aby v hlubokém a členitém korytě bylo dost snadno dostupných soust pro projíždějící rybu.

Návazce jsem použil na obou prutech totožně. Jednalo se o 15-20cm návazec se šňůrky strip-x, háčku LSN č.8 zakončený mousthsnagerrem shorty. Tento návazec používám dá se říci na každém typu vody, pouze si upravuji jeho délku dle potřeby.

Prvního záběru jsem se dočkal poměrně rychle a jednalo se o cejna. Pokud mám jeden až dva záběry od cejnů za den, vůbec mi to nevadí. Alespoň vím, že se na dně něco děje a nebude to dlouho trvat a je velká šance, že se přijedou krmit i kapři.

Druhý den jsem se dočkal záběru od kapra a hned se jednalo o šupináče s váhou 10kg. Zabral na jednu 20mm kuličku játra česnek chilli silně předipovanou. První záběr od kapra a hned slušnější ryba.

Prut opět nahazuji do stejného místa, nedokrmuji a čekám cca 2h,jestli nepřijde další rychlý záběr. Nic se neděje. Dokrmuji 1 kg pelet. Asi 4h po nahození přichází v ranních hodinách pomalý, táhlý záběr. Po zvednutí prutu je mi jas né, že se jedná o slušnou rybu. Chvíli ji zdolávám a najednou jsem natvrdo. Doprdele! Ihned sedám do 190 Kolibříka a jedu nad něj. Cítím, že se kapr ještě nevyřízl.

Snažím se ho vyprostit, ale bohužel po chvilce vytahuji z pískovny obrovskou větev a v ní zaseknutý samotný Longshank. Nedá se nic dělat, jedeme dál.

Do konce výpravy mi zbývalo už jen pár hodin, během kterých už záběr nepřišel. Do konce výpravy mi zbývalo už jen pár hodin, během kterých už záběr nepřišel. Tyto chvilky jsem si náramně užíval.

Dominik

 


 

 

MDMwYz