AMINO-MIX®  Štěstí přeje připraveným  Nástrahy a návnady pro sportovní rybolov 

ZPRÁVY OD VODY » „Nevytěžený“ Hliník

„Nevytěžený“ Hliník

Minulý týden jsem si udělal na 5 dní čas a vyrazil spolu s taťkou na vodu s výskytem velkých kaprů do nedalekých Ratíškovic. Tuto vodu již z určité části známe a měli jsme tu čest se zde setkat i s opravdu velkými kapry, tudíž jsme volili pro začáteční „rozjetí“ místa method mix Rybí krev a dále jsme krmili pouze boiliem. Realita naplnila náš předpoklad a ze začátku jsme přilákali zájem spíše menších kaprů a cejnů. Rozhodnutí, že method mix úplně vynecháme a budeme pokračovat pouze s boilie se vyplatila. Frekvence záběrů se snížila, ale průměrná velikost ryb se naopak zvýšila.

Stále to ale nebylo ono. Nedařilo se nám dostat přes 70 cm. Poslední den jsme byli dokonce bez úplného kontaktu s rybou až do 23:00. Přesně hodinu do konce stanovené doby lovu začal nenápadně poskakovat swinger nahoru a dolů. „Určitě cejn“, říkám si. Po zvednutí prutu jsem byl okamžitě vyveden z omylu. Prut se ohnul a slušný tah vytvořil v mé hlavě myšlenku konečně lepší ryby.

Již několik minut se přetahujeme, ryba je snad pouhé dva metry od břehu ale ne a ne ji zahlédnout. Konečně se ukáže na hladině ve světle čelovky. Okamžitá reakce taťky s podběrákem a už se kocháme šupinatým krasavcem na podložce. Sice žádný obr, ale ryba kolem 80 cm a váhou 10,5 kg se stala největší naší výpravy a pro nás pomyslnou třešničkou na dortu.

Většina ryb chycena na boilie Rybí krev&scopex, ale velmi nás překvapily pelety s příchutí Jahoda, na které jsme pochytali také značnou část ryb.

 

S pozdravem

Miroslav Tomala ml.

 

 

 


NzgwYzAyM