AMINO-MIX®  Štěstí přeje připraveným  Nástrahy a návnady pro sportovní rybolov 

ZPRÁVY OD VODY » Z Adamova skoro dvacet!

Z Adamova skoro dvacet!

Ještě teď jsem doslova nabušený zážitky z naší návštěvy Slovenska, na kterou jen tak nezapomenu.

Společně s taťkou a bratrancem z Gbel jsme strávili několik dní na překrásné vodě Adamov, který oplývá několika ostrovy a především velkými kapry. Věnovat téměř týden této vodě jsme se rozhodli po květnovém úspěchu a výhře zdejších závodů. Pohodlné zázemí chaty, mola a především přátelský přístup Slováků nám zpříjemňovali pobyt.

Velmi jsme se těšili na celonoční lov, který zde oproti českým podmínkám běžně funguje. Paradoxem bylo, že záběry přicházely v průběhu celého dne a žádná ryba nebyla chycena v noci vyjma té poslední. Nebudu nudně popisovat každý den, půjdu zrovna na věc.

Během celé výpravy se nám podařilo nachytat spoustu krásných kaprů nejčastěji ve váhové kategorii kolem 8 kg. Samozřejmě jsme bohužel také o nějaké ryby přišli. Dlouhou dobu byl největším kaprem 9,5 kg lysec, ale poslední noc se vše zlomilo. Kolem deváté hodiny přišla první ryba této výpravy za tmy. Výsledkem byl štíhlý šupináč, který svými osmdesáti pěti centimetry a rovnými deseti kily prolomil onu očekávanou hranici 10 kg. „Super, splněno, můžeme jít v klidu spát, stejně to v noci nebere, ráno vše v klidu sbalíme, rozloučíme se a pojedeme,“ říkáme si. S vidinou sprchy a teplého jídla v poklidu domova usínáme.

Z omylu, že výprava je u konce, nás vyvádí jedno nesmělé pípnutí o půl jedné v noci. Téměř mu nevěnujeme pozornost. Po chvíli opět jedno pípnutí. Přicházíme tedy k prutu a všímáme si nesmělého poskakování swingeru v rozmezí sotva jednoho centimetru. „Zkusím to seknout,“ zabrblal rozespalý taťka. On ten prut vážně zvednul. V první chvíli mě moc nepotěšil. Nejspíše to vypadá na vázku… nakonec ne, něco tam asi bude… že tam opravdu něco je jsme se přesvědčili po dvaceti minutách boje, kdy při pohledu do podběráku radostí vykřikujeme do nočního ticha. S touhle rybou musíme počkat na denní světlo a ukládáme ji tedy do nejšetrnějšího saku, který máme k dispozici. Teprve ráno nám dochází, co jsme dokázali. Neskutečného lysce jsme několikrát přeměřovali. Magický metr neprolomil, ale poctivých 99 cm a 19,6 kg měl a tímto se stává našim dosavadním rekordem!

Taková ryba samozřejmě nezůstala bez povšimnutí a přilákala mnoho zvědavých rybářů z okolí, každý chtěl vědět, na co se takový kapr nechal zlákat. O „nějakém“ Amino mixu téměř nikdo neslyšel, ale po zhlédnutí několika našich dalších fotek se začali velmi zajímat, co to je vlastně za kuličky. Tak jsme tedy v krátkosti seznámili několik slovenských rybářů s Amino mixem, při balení věcí chytili ještě jednoho krásného šupíka a plní zážitků odjeli směr ČR.

Tímto bych chtěl mnohokrát poděkovat bratranci Dušanovi i zbytku rodiny z Gbel za „opečovávání“ po celou dobu našeho pobytu a také neskutečné díky patří firmě Amino mix a právě panu Fantovi za jeho tipy, rady a především kvalitní krmení. Chytáno na boilie Amur – vodní tráva a K. O. SQUID (zrovna tohle si zobnul ten největší)

 

S pozdravem

Miroslav Tomala ml.

 

 

 

 

 

 

 

 

NWJlMTM2NW