AMINO-MIX®  Štěstí přeje připraveným  Nástrahy a návnady pro sportovní rybolov 

ZPRÁVY OD VODY » TOVAČOV–PODZIM 2015(168 hodin)

Tovačov - Podzim 2015 - (168 hodin )

Po dlouhých pěti měsících jsme se opět v plné sestavě rozhodli vrátit na Annínské jezero a pokračovat zde v lovu kaprů. Příprava na tuto výpravu probíhala s velmi důslednou pečlivostí a za neustálého hecování mezi účastníky výpravy. Tentokrát nás přijelo sedm kaprařů a dopředu nebylo vůbec jisté, jestli se nám podaří poskládat vedle sebe. Zvolili jsme vzhledem k týdennímu pobytu příjezd v neděli, a to se nám vyplatilo. Místo k lovu jsme si vybrali po poradě se znalcem místního kapřího osazenstva Drahošem, který byl ve stejný čas na výpravě a bivakoval kousek od nás. Před námi se ve vodě nacházely různé hloubky od osmi do čtrnácti metrů a bylo tedy rozhodně z čeho vybírat, kam naservírujeme dobroty od hodonínské firmy Aminomix. Tentokrát jsme pro vnadění zvolili směs rychle a pomalu rozpustných pelet v průměrech 8,12,17 a 20 mm. K tomu jsem si připravil vlastnoručně sestavenou směs partiklů. Jako nástrahu jsme zvolili boilie Chilli+Česnek, Bloody Mary, Squid+Octopus a já měl navíc k dispozici chystanou novinku pod pracovním názvem T69. Boilie jsme měli v průměrech 16 a 20 mm.

Každý z nás zvolil svoji taktiku lovu a budu se tedy zde zmiňovat pouze o svém lovném místě bez komentáře postupu ostatních kolegů. Osobně jsem na tomto jezeře byl teprve podruhé v životě, takže moje zkušenosti s touto krásnou vodou jsou velmi povrchní. Rozhodl jsem se tedy pro detailní průzkum dna pomocí člunu a echolotu s tím, že pro začátek zvolím taktiku chytání z odhozu a následně přejdu na vyvážení nástrah na jednom prutu a s druhým prutem se budu stále věnovat chytání z odhozu u předem umístěné tyčové bójky. Bójku jsem umístil do hloubky 8,5 metrů a chytal na hloubce 8 metrů. Po dvou dnech jsem měl nachytáno několik menší kaprů do 65 cm, což ovšem nebylo to pravé co bych si představoval. Mezitím jsem si už dopředu lehce prokrmoval další lovné místo na hloubce 11,5 metru a pevně jsem věřil, že z tohoto místa by mohly přicházet záběry od větších kaprů.

Hned první ryba po přemístění nástrahy na hloubku 11,5 metru byl nádherný šupináč o délce 86 cm a hmotnosti 13,60 kg. Tehdy jsem naplno začal věřit tomu, že moje taktika byla správná a větší ryby se mi podaří ulovit. Vše bylo pouze otázkou času a já začal krmit v pravidelných intervalech směsí partiklu a pelet. K tomu jsem vždy přidal pár hrstí boilie T69.

Od třetího dne jsem začal vyvážet jeden prut na vzdálenost cca 200 metrů do hloubky 12 metrů, kdy jsem po položení montáže na dno místo lehce prohodil pár kousky boilie T69.Druhou montáž jsem pak házel před bójku na hloubce 11,5 metru. Vyvezený prut byl celý den bez pípnutí a já odchytával menší kapry od bójky. Navečer jsem vyměnil montáž i nástrahu u vyvážky a přehodil prut od bójky. Zalehl jsem do spacáku a odpočíval.

Kolem půl jedenácté se ozval hlásič na odhozovém prutu. Neskutečná jízda neměla konce a po zvednutí prutu z vidliček jsem měl pocit, že na konci je konečně ryba, pro kterou jsem na Tovačov přijel. Nádherný souboj, kdy zatížení prutu a navijáku bylo na maximum, trvalo zhruba 30 minut. Ryba předváděla vše, co ji příroda naučila k obraně a pokoušela se neustále o únik z montáže. Nicméně jí to nepomohlo a nakonec se octla v mém podběráku. V prvním okamžiku jsem si nebyl schopen ani uvědomit co jsem vlastně zdolal za monstrum. Až hlasité reakce mých kamarádů mě vytrhly ze zamyšlení a já jsem si poprvé uvědomil, že se mi splnil můj sen o ulovení velkého kapra. Nádherný kapr ležel v síti podběráku a čekal, co se bude dít dál. Po umístění do vážícího saku šla ručička mojí váhy na doraz, tedy na 22 kg. Museli jsme si půjčit jinou váhu od kolegů a zde jsme naměřili neskutečných 24,80 kg po odečtení vážícího saku. Obrovský výbuch ovací nebral konce a všichni moji kolegové se seběhli kolem kapra. O ulovení kapra jsme ihned informovali vedoucího RS a bylo nám nařízeno umístění kapra do saku do příjezdu RS ke změření,zvážení a očipování této nádherné ryby. Rychle jsme ještě provedli měření a naměřili s rezervou 99 cm. Kapr putoval do saku a zpět do vody. Kapr si vegetil v saku a já byl povinen pohostit moje přátele lahodným mokem. Oni se tomu rozhodně nebránili, neboť je to „banda ožralců“, takže nastalo nalévání kalíšků a debata o ulovení životní ryby. To nebralo konce a rázně to skončilo až další jízdou na prutě, který jsem měl vyvezený. Za asistence kolegy jsme vyjeli na vodu a po delším zdolávání jsem podebral dalšího nádherného kapra o délce 90cm a hmotnosti 13,10 kg.

Velmi brzy ráno po příjezdu RS proběhlo měření a vážení mého životního úlovku. Odborně a za asistence početného publika byla naměřena délka 101 cm a hmotnost 24,80 kg !!!!!!!!

JE TO TADY A JÁ MÁM NOVÝ OSOBNÍ REKORD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kapr byl zdokumentován, očipován a puštěn zpět do svého živlu.

Zbytek výpravy se odehrával v naprosté pohodě a já si užíval můj splněný sen. Oba pruty jsem umístil k bójce a chytal pouze z odhozu. Už se mi nepodařilo zdolat žádnou větší rybu a tak se snažili moji kolegové okolo mne. Několik chycených ryb nad 80 cm je jistě potěšilo a já se rád díval na spokojené úsměvy. Další úspěšná výprava na Tovačov se blížila ke svému konci a těsně před odjezdem můj kámoš Jenda ulovil závěrečného kapra o délce přes 80 cm.

Závěrem chci poděkovat všem, kteří se mnou tuhle výpravu prožili a přeji všem, aby se i jim podařilo ulovit svoji životní rybu a vychutnat si ten neskutečně krásný pocit.

Děkuji rovněž celé firmě AMINOMIX za podporu a velmi cenné rady.

S pozdravem

Milan – TWIN 69

 

P.S.: Podrobný report o mém novém osobním rekordu přinesu v dalším článku SmileSmileSmile

 

MjA3MGI2YW