AMINO-MIX®  Štěstí přeje připraveným  Nástrahy a návnady pro sportovní rybolov 

ZPRÁVY OD VODY » NOVÉ MLÝNY – PODZIM 2015

NOVÉ MLÝNY – PODZIM 2015

Na závěr letošní velmi úspěšné sezony jsem nemohl odmítnout pozvání od šéfa Aminomixu k výpravě na Nové Mlýny, kde loví jeho kamarád a nestor moravského rybolovu Milan Mikulka. Výprava byla naplánována na čtyři dny s možností přespání, což jsem uvítal, neboť je možno lovit díky omezení pouze od 7 do 18 hodin. Vyrazili jsme v sobotu brzy ráno a po nezbytném doplnění proviantu nás čekalo uvítání již před sedmou hodinou přímo na místě, kde jsme měli strávit následující čtyři dny. Jako návnady jsme zvolili směs partiklů sestavenou na základě letošních zkušeností, dále pak směs rychle a pomalu rozpustných pelet a jako nástrahu jsme zvolili boilie K.O.SQUID v průměru 20 mm. Já jsem ještě na jednom prutu zkoušel novinku pro další období, a to boilie T69 v průměru 20 mm. Aktivita kaprů za poslední dva týdny byla dle vyprávění Milana velmi malá, dá se říct skoro nulová. Ovšem pro nás bylo podstatné to, že jsme mohli být u vody delší dobu a vyzkoušet vše možné i nemožné jak přimět kapry ke krmení na našem lovném místě. Abych Vás zbytečně nezatěžoval popisem celé výpravy, tak to vezmu hodně stručně. Za celé čtyři dny se nám nepodařilo ulovit ani jednoho kapra. Pouze několik velkých Cejnů a hromadu menších Okounů, Ouklejí, Bolenů a Candátů, neboť jsme se rozhodli pár hodin věnovat i lovu dravců na přívlač a muškaření.

Vím, že na naší kaprařské scéně se o neúspěšných výpravách články skoro vůbec neobjevují, ale to nepovažuji za rozumné vzhledem k příznivcům jednotlivých výrobců. Připadá mi to sobecké a neslušné. Je přece slušností poskytnout informace i z výprav, kde se nedařilo a ne jen stále dokola opakovat jak jsou jednotlivé nástrahy a návnady vynikající a chytají vždy a všude. Tomu může věřit dle mého názoru jen opravdu hloupý a naivní rybářSmileSmile…….

Takže závěrem můžu naprosto s klidem sdělit, že po čtyřech dnech jsme to zabalili bez jediného záběru od kapra a odjeli domů. Ono občas neškodí dostat tzv. na prdel. Důležité je se ale z toho poučit a hledat příčinu neúspěchu.

No, neřekl bych neúspěchu, protože to co následovalo po našem odjezdu je skoro neuvěřitelné. Ono se to však opravdu stalo a výsledek je přímo vynikající. Já a majitel Aminomixu Láďa jsme odjeli, ale Milan Mikulka chytal dál. Na zakrmeném místě se mu den po našem odjezdu podařilo ulovit nádherného lysce o hmotnosti 20,40 kg a za dva dny opět skóroval obrovským šupináčem, tentokrát o hmotnosti rovných 23,00 kg.Obě ryby chyceny na boilie K.O. SQUID.

JE TO NÁHODA NEBO TO NENÍ NÁHODA ????

ÚSUDEK SI MUSÍ UDĚLAT KAŽDÝ SÁM SmileSmileWink

Gratuluji úspěšnému lovci a doufám, že se spolu setkáme na další výpravě na Nových Mlýnech.

Milan – TWIN 69

 

 

 

 

 

 

 

MjEwNTg3Yz