AMINO-MIX®  Štěstí přeje připraveným  Nástrahy a návnady pro sportovní rybolov 

ZPRÁVY OD VODY » Podzimní výprava

Podzimní výprava na Ostrov nad Oslavou

Po čtyřech měsících jsem se opět s partou přátel vypravil na můj oblíbený revír. Tentokrát jsem zvolil místa č.6 a č.5. Já s kamarádem Frantou jsem zabivakoval na místě č.6 a Petr s Pavlem pak na č.5.

Jelikož jsem po celou sezonu i přes nedostatek času důvěřoval krmení z Aminomixu, tak i tentokrát jsem pochopitelně opět šáhnul po tomto velmi kvalitním krmení. Poradil jsem se s majitelem firmy a zvolili jsme jednoznačnou taktiku. Masivní zakrmení směsí partiklu a rychle a pomalu rozpustných pelet. K jednotlivým nástrahám pak přidávat v PVA směs partiklu naloženého v chilli a malé peletky dipované v Tekutých játrech rovněž v PVA.Jako nástrahy jsme vybrali boilies SMS, Jahoda+Chilli, 7 Bananas a K.O.Squid. Což jsem uvítal, neboť s tímto boiliem mám velmi dobré zkušenosti na revírech jihu Moravy.

Po příjezdu k přehradě jsme provedli první zakrmení partiklem a peletami. Rychle rozbalili bivaky a zázemí. V průběhu první noci se na podložce objevili první dva kapři. Hned ráno po dalším dokrmení lovného místa se průběžně chytali kapři mezi 60-80cm.Mezi nimi se objevil i jeden 93cm. Ryby s chutí reagovaly na všechny druhy boilies a tak v našem táboře vládla spokojenost.

Bohužel v průběhu tohoto dne začali vypouštět vodu z horních rybníků, což se značně projevilo na chování kaprů. V následujících dnech pak upouštěli přehradu a to nebylo nic dobrého. Vše se projevilo na aktivitě ryb a docházelo k ojedinělým záběrům. I na ostatních lovných místech kolegové pocítili hýbání s vodou a byli na tom daleko hůř než my. Přes tyto námi neovlivnitelné okolnosti jsme ulovili několik pěkných kaprů.


Nadále však klesala intenzita záběrů a my se snažili s tím bojovat všemi silami. Zvolil jsem taktiku vyvážení k protějšímu břehu do kořenů a pařezů. Krmení jsme omezili jen na pár kuliček boilies kolem nástrahy. Tahle taktika nám přinesla další krásné kapry.


Za celou 5-ti denní výpravu se nám podařilo zdolat celkem 44 kaprů od 50-ti cm do 93 cm. Já ulovil 13 kaprů, Franta 10 kaprů. Na vedlejším místě Petr 11 kaprů a Pavel 10 kaprů. Po celou dobu vládla v naší partě skvělá nálada a i přes nízkou aktivitu ryb jsme se udržovali v dobrém rozmaru. Oproti některým dalším lovným místům se nám opět vyplatila rozumně zvolená strategie krmení. Je potřeba brát vše s humorem a lov kaprů si užívat naplno. Proto vznikla i závěrečná fotka mého kamaráda Franty, když během zakrmování myslel i na srandičky.


Chci poděkovat firmě AMINOMIX za skvěle připravené návnady i nástrahy a už se těším na další velkou výpravu, která mě čeká na jaře příští rok.

Twin69

MDAyMWEyN