AMINO-MIX®  Štěstí přeje připraveným  Nástrahy a návnady pro sportovní rybolov 

ZPRÁVY OD VODY » TOVAČOV 2016-JARO

TOVAČOV 2016 – JARO

Vzhledem k letošním pracovním aktivitám jsem se rozhodl, že se budu věnovat pravidelnému lovu kaprů většinou na delších výpravách. Tovačovské jezera patří od loňského roku mezi moje hodně oblíbené vody a tahle jarní akce byla proto naplánována už před koncem úspěšné sezony 2015. Na tuto jarní výpravu jsem jako obvykle svolal partu mých přátel a kamarádů. Nakonec se jich sjelo z celé republiky devět a místo se našlo pro všechny. Počasí je jedna z mála věcí, kterou nedokážeme ovlivnit a tentokrát se to opět ukázalo jako rozhodující. Polovina času z osmi denní akce bylo pod mrakem, občas sprchlo a foukalo. Druhá polovina času pak byla ve znamení stoupajících teplot a slunečného počasí. Nicméně i přes tyto změny se nám všem podařilo ulovit docela slušné množství místních kaprů. Někteří se dostali přes hranici 15 kg a jiní nepřekročili svůj obvyklý standart. Nu což, to se stává i v lepších týmech.

Jako vždy jsem zvolil pro tuto výpravu návnady a nástrahy od firmy Aminomix. Pro místní mlsné kapry jsem si tentokrát nachystal směs partiklů a pelet o průměru 20 mm. K tomu pár kileček boilie a to vše mělo stačit pro udržení ryb na mnou zvoleném místě. Dále jsem se rozhodl pro lov z odhozu a pouze k mapování místa a krmení jsem využíval člun. I tohle moje přesvědčení se nakonec ukázalo jako správné a já měl možnost zdolat několik velmi slušných kaprů kolem 15 kg a rovněž jsem dostal na podložku místní legendu jezera, lysce zvaného Quasimodo, který byl na hmotnosti 16,20 kg. Dařilo se i mým kolegům a zejména kamarádovi Jarovi, který si zde na třetí pokus chytil kapra o hmotnosti 15,60 kg. On i jeho parťák Jenda se skvěle trefili do chuti kaprů a na boilie Chilli+Česnek nachytali velké množství ryb.

Jelikož všichni účastníci této akce byli spokojeni, tak můžu očekávat jejich přítomnost i na podzimní akci, kdy se hodlám vrátit na Tovačovské jezera a pokusím se ulovit pár místních velkých kaprů.

S pozdravem

Milan - TWIN69

 

 

 


 

 

 

 

 


NmZjZjQ